Ośrodek Myśli Psychoanalitycznej
Instytut Filozofii i Socjologii PAN
wunderVlog

W 8 minut wokół psychoanalizy: Zbigniew Kossowski, “Objaśnianie marzeń sennych”

Zbigniew Kossowski   
13 listopada 2022

Teoria psychoanalityczna pełna jest fascynujących motywów i wątków. Jednak nie wszystkie z nich są jasne. W najnowszej serii wunderVloga „W 8 minut wokół psychoanalizy” członkowie naszej redakcji i rady programowej, a także inni „zaawansowani adepci” psychoanalizy w kilka minut objaśniają znaczenie najważniejszych psychoanalitycznych zagadnień, pojęć i koncepcji. W kolejnym filmie z naszej serii Zbigniew Kossowski objaśnia “Objaśnianie marzeń sennych” Zygmunta Freuda – dzieło, które faktycznie inicjuje dzieje psychoanalizy i które sam Freud traktował jako swoje największe osiągnięcie.

https://youtu.be/-jeVaW_m3Lo
wunderBlock. Psychoanaliza i Filozofia / czasopismo, nr 2 /2022: PODMIOT PSYCHOANALIZY
Podmiot jako Wykolejenie, czyli Ponowoczesność Psychoanalizy
31 stycznia 2023
Czy jest jeden temat lub problem, który łączy tak różne figury jak Hannah Arendt, Simone de Beauvoir, Gilles Deleuze, Martin Heidegger, Julia Kristeva i Ludwig Wittgenstein? No, jeden tak: to pytanie o naturę ludzkiej podmiotowości. Nawiązując do Kierkegaarda, Marksa i Nietzschego – albo, jak choćby Wittgenstein, nie nawiązując do Nikogo i Niczego! – wielkie filozofki … Czytaj dalej wunderBlock. Psychoanaliza i Filozofia / czasopismo, nr 2 /2022: PODMIOT PSYCHOANALIZY

Redakcja: Barbara Barysz, Agata Bielińska, Julia Jastrzębska, Ewa Kobylińska-Dehe, Zbigniew Kossowski, Andrzej Leder, Adam Lipszyc.

Kontakt: wunderblock@wunderblock.pl

ISSN: 2720-4391

Ośrodek Myśli Psychoanalitycznej